Lino Budrio tapybos paroda „Sulaukus tylos“

Lino Budrio tapybos paroda „Sulaukus tylos“

10/06-10/27/2023

Spalio 6 d., penktadienį 19.00 val. Antakalnio galerija pristatė dar vieno antakalniečio menininko kūrybą. Paroda „Sulaukus tylos“ skirta atminti dailininką Liną Budrį (1958 05 22–2012 01 26) ir jo kūrybą. Išskirtinai šiltas ir jautrus vakaras daugumos dalyvavusiųjų širdyje paliko malonų prisiminimą. Atidarymo metu parodytas naujas trumpametražis Agnės Marcinkevičiūtės filmas „Keliaujantis dailininkas – apybraiža apie tapytoją Liną Budrį“. (Filmo nuoroda ->)
Kas nespėjo į atidarymą, parodą kviečiame lankyti iki spalio 27 dienos.
Paroda veiks spalio 6–27 d. Parodos atidarymo video ->
Parodą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Parodos atidarymo nuotraukos ->

Ištrauka iš recenzijos:
„Lino Budrio kūryba tarytum abstrakti, o iš kitos pusės lyg siekia meninio santūrumo, ir tik jam būdingo lakoniškumo. Bet juk ir abstrakcija gali būti lakoniška savo paprastumu, vaizduojant apibendrintus, konkrečius vaizdus. Jo tapybos faktūra turtinga įvairiausiais niuansais ir jos niekaip negalima vertinti pasikliaunant pirmu įspūdžiu.
Menininko drobės tarytum turi dvi „autonomines“ dalis. Viena – tai toninė tapysena su šviesiais ir tamsiais atspalviais, antra – byloja apie konkrečių emocijų įvairovės vaizdą. Abi „dalys“ tarpusavyje puikiai suderintos ir tuo pabrėžia sustabdytų tapant emocijų savarankišką kalbą. L. Budrys vengia pažodinių situacijų vaizdavimo. Iš drobių prašneka subtili ir rafinuota jo asmeninė vaizduotė. Jo paveikslai nereikalauja pavadinimo, bet jau yra taip priimta, kad jie privalo būti. L. Budrio paveikslų pavadinimai sufleruoja apie autoriaus užmanymą. Taigi, pavadinimai byloja apie ypatinga dailininko dvasinę nuostatą. Štai keli jo drobių pavadinimai, kurie tampriai surišti su jo poezija, pavyzdžiui: „Juk tai ne medis iš mano sapno“ „Keliauja. Ir keliauja niekieno laivas“, arba „Mano baimės tyla“.
Žinoma, svarbiausia yra tai, kad L. Budrio paveikslai gyvena savarankišką gyvenimą, paliekant žiūrovui ar vertintojui ieškoti juose norimo įvardinimo.“

Romualdas Miečkovskis // Znad Wilii. 2004 m. Nr. 2(18). P. 74–76

Įsigyk paveikslą
Arbatinukas Nr.1

Miglė Kosinskaitė. 2020 m.

Aliejus, drobė.

90×70 cm.

€950
Įsigyk paveikslą
Tiesiog Aistė

Džina Jasiūnienė. 2018 m.

Tapyba ant audinio, akrilas, aliejus.

120×100 cm.

€1900
Įsigyk paveikslą
Komoloko

Miglė Kosinskaitė. 2020 m.

Aliejus, drobė.

120×120 cm.

€2000
Edukacija