Onutės Juškienės tapybos paroda

Onutės Juškienės tapybos paroda

02/09/–02/29/2024

Nuo vasario 9 d. Antakalnio galerijoje kviečiame į menininkės Onutės Juškienės tapybos parodą.
Onutė Juškienė 2003 m. yra baigusi Vilniaus dailės akademijos Monumentaliosios tapybos katedros freskos mozaikos specialybės magistro studijas. Autorė yra sukūrusi ir sieninės tapybos kūrinių, tačiau šiuo metu daugiausiai darbuojasi molbertinės tapybos srityje. Turėdama monumentaliojo meno pagrindus ir įgūdžius, ji puikiai geba valdyti erdvę, mastelius, savo kūriniams suteikia skoningo dekoratyvumo.

Paroda vyks vasario 9–29 d.
Nuotraukos iš parodos atidarymo -> 

„O. Juškienės kūrybą neabejotinai galėtume pavadinti magiškuoju realizmu. Jos ištapyti siužetai kartais yra tiesiog realūs objektai ir siužetai, kartais jie – palytėti mito, pasakos, sapno, bet visada virpantys svajonės grožiu. Romantiškumo drobėms teikia itin jautriai ir įtaigiai pagauta šviesa, šiltas koloritas, pamėgta ochros spalva, ir, žinoma, svajingi siužetai. Menininkės kūryba prabyla
apie meilę, draugystę, šokį, atradimų kupiną vaikystę, gamtos neišsemiamus grožio klodus, paprastų kasdieniškų akimirkų žavesį.
Menininkės meistrystė yra išties išskirtinė. Ji geba ne tik detaliai, kruopščiai perteikti realybę, bet ir priverčia patikėti stebuklais. Tam reikia ypatingai meistriško tapybos kaip iliuziorinio meno įvaldymo. Jos kūriniuose nėra vietos klaidai, neužbaigtumui, grubesniam apibendrinimui. Kita vertus, menininkė puikiai moka derinti detalizuotą ir apibendrintą. Kūriniuose neretai pirmas planas „sufokusuojamas“, o antrasis aptraukiamas foniniu rūku.

Nors O. Juškienė daugiausia kuria mano aptartuoju magiškojo realizmo stiliumi, kai kurie jos kūriniai turi to paties magijos ir realumo mišinio, tačiau yra kitos vizualinės kalbos. Gebėdama kurti įtaigius tūrius, apimtį, dalyje kūrinių ji sąmoningai renkasi suplokštintų formų estetiką. Tuomet jos tapyba priartėja prie klimtiško art nouveau. Mažo formato piešiniai akrilu yra ir absoliučiai unikalūs – kupini O. Juškienės magijos pasaulio. Gebėjimas varijuoti šiomis vizualikomis, taip pat stiprus ne tik molbertinės, bet ir sieninės tapybos bei keramikos įvaldymas rodo neabejotiną menininkės profesionalumą. Svarbu tai, kad kiekviename kūrinyje menininkė išlaiko savo unikalumą, visur sukuria jausmingą atmosferą, turi savo estetiką. O. Juškienės paveikslai spinduliuoja gėriu, grožiu, optimizmo šviesa.
Akcentuočiau Onutės Juškienės tapybinę meistrystę, profesionalumą, įdirbį, lakią vaizduotę, dabar jau primirštamo magiškojo realizmo tradicijos puoselėjimą ir atnaujinimą“.

Menotyrininkė Austėja Mikuckytė-Mateikienė

Įsigyk paveikslą
Arbatinukas Nr.1

Miglė Kosinskaitė. 2020 m.

Aliejus, drobė.

90×70 cm.

€950
Įsigyk paveikslą
Tiesiog Aistė

Džina Jasiūnienė. 2018 m.

Tapyba ant audinio, akrilas, aliejus.

120×100 cm.

€1900
Įsigyk paveikslą
Komoloko

Miglė Kosinskaitė. 2020 m.

Aliejus, drobė.

120×120 cm.

€2000
Edukacija